Hooldekodu 10. juubel

16 november 15:49

30.11.2022 dementsuse sündroomiga inimeste lähedaste tugigrupi kohtumine

14 november 11:26
Loe edasi

Tartu Tervishoiu Kõrgkool asub sellest sügisest koolitama Narvas hooldustöötajaid ja tegevusjuhendajaid

1 juuni 13:15

TARTU TERVISHOIU KÕRGKOOL AVAB KOOSTÖÖS SA NARVA HAIGLAGA SEPTEMBRIS 2022 HOOLDUSTÖÖTAJA 4. TASEME KUTSEÕPPE JA  TEGEVUSJUHENDAJA 4. TASEME KUTSEÕPPE.

DOKUMENTIDE VASTUVÕTT 13.-29. JUUNI
VASTUVÕTUVESTLUSED 1.-7. JUULI

Hooldustöötaja kutseõppe kohta täpsema info saamiseks vajuta siia

Tegevusjuhendaja kutseõppe kohta täpsema info saamiseks vajuta siia

Loe edasi

Hooldekodu elanike külastamine alates 18.05.2022

18 mai 09:08

Lugupeetud hooldekodu külastajad!

Alates 18.05.2022 ei ole vaja enam külastusi eelnevalt registreerida. Külastamine toimub tavalises korras iga päev ajavahemikel 11.00 kuni 12.00 ja 16.00 kuni 19.00.
Teie lähedaste tervise kaitseks palume külastuse ajal kanda maski ning külmetushaiguse sümptomite ilmnemisel hoiduda külastusest.

25.05.2022 dementsuse sündroomiga inimeste lähedaste tugigrupi kohtumine

16 mai 16:22

Tasuta õigusabi puudega inimestele

14 april 15:03

Eesti Puuetega Inimeste Koda koostöös sihtasutusega Õigusteenuste Büroo pakuvad puuetega inimestele tasuta õigusabi. Toetab seda tegevust Justiitsministeerium.

Vastuvõtule saab registreeruda telefonil 5385 0005. Rohkem infot otb@otb.eewww.otb.ee.

21.-25. märtsini toimub iga-aastane mürgistusennetusnädal

23 märts 14:37

21.-25. märtsini toimub iga-aastane mürgistusennetusnädal, millega Mürgistusteabekeskus juhib tähelepanu mürgistusohtudele, nende ennetamisele ja esmaabile.

Eelmisel aastal jõudis mürgistusõnnetuse tõttu arsti juurde enam kui 400 üle 65-aastase inimese. Mürgistusõnnetused on aga sageli sarnased ja seega targa käitumisega ennetatavad.

Kõik mürgistused on ennetatavad!

Ravimit võta teadlikult ja ohutult:

 • pane tuli põlema ja prillid ette,
 • veendu, et võtad õiget ravimit ja loe alati pakendil olevat kirja,
 •  ära hoia erinevaid ravimeid ühes pakendis.

Ravimite topelt võtmise vältimiseks on mitmeid võimalusi – kalendrisse või märkmikku märke tegemine, ravimijaoturi kasutamine või erinevad nutirakendused. Leia enda jaoks parim süsteem!

Loe edasi

Soovitused kemikaalidega ümberkäimiseks:

 • jälgi hoolikalt pudelile kirjutatut, sest sarnastes pudelites võivad olla täiesti erinevad vahendid,
 •  hoiusta kemikaalid toiduainetest ja - nõudest selgelt eraldi,
 •  ära kalla kemikaali teise pudelisse ümber,
 • tugevaid kemikaale kasutades kanna kindlasti kummikindaid ja maski, sest kemikaal võib sattuda nahale või eritada mürgiseid aure.
 • Ära sega kemikaale omavahel, sest tekkinud reaktsioonist võib saada mürgistuse.

Kui mürgistusõnnetus juhtub, toimi järgmiselt:

 • tee kindlaks, mida alla neelati ja loputa suu tavalise veega,
 •  eemalda kemikaali või ravimi jäägid suust,
 • kemikaali neelamise korral anna kannatanule väikeste lonksudena vett, ent mitte enam kui üks klaas ehk 240 ml,
 • helista mürgistusinfoliinile 16662, et saada hinnang õnnetuse ohtlikkusest ja edasised tegevus - ja jälgimisjuhised.

Salvesta mürgistusinfoliini number 16662 oma telefoni juba täna!

Mürgistuse või selle kahtluse korral võid helistada ööpäevaringsele mürgistusinfoliinile 16662.

Spetsialistid aitavad teha kindlaks, kas juhtunud õnnetus on ohtlik ja kuidas edasi käituda. Infoliinilt saab abi nii eesti kui ka vene keeles. Infoliinile helistamine on anonüümne ning kohaliku kõne hinnaga (välisriigist helistades +372 79 43 79 4).

Õnnitleme Yuliat!

23 märts 14:00

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon kuulutas 15. märtsil Jõhvi kontserdimajas välja 2021. aasta parimad sotsiaalalatöötajad. Pidulik sündmus oli ajastatud rahvusvahelise sotsiaaltöö päevaga. Sellel sündmusel tunnustati ka Narva Sotsiaaltöökeskuse panust: meie lastetöö spetsialist Yulia Shupilovat tunnustati tänukirjaga silmapaistvate saavutuste eest sotsiaaltöö valdkonnas.

Yulia tuli sotsiaalsfääri 20 aastat tagasi ja sai peaaegu kohe aru, et sotsiaaltöö on tema kutsumus. Ta töötab nii lastega, kes on jäänud täiskasvanud hoolitsuseta, kui ka nende sugulaste ja sõpradega. Vaevarikka töö tulemuseks on lastele eluks mugava õhkkonna ja arenguks soodsate tingimuste loomine perekodus, laste ja nende lähedaste vaheliste suhete hoidmine ning keerulisse olukorda sattunud vanemate vanemlike pädevuste tõstmine. Vaatamata sellele, et seda tööd seostatakse suure emotsionaalse koormusega, suudab Yulia alati rahulikuks jääda ning kiirgab lihtsalt positiivset suhtumist kõigesse ja kõigisse enda ümber. Seetõttu usaldavad teda lapsed, nõu ja abi järele pöörduvad kolleegid ning hindavad koostööpartnerid.

Tänavu osales konkursil rekordarv kandidaate: kohalikud omavalitsused, tervishoiu- ja sotsiaalasutused esitasid 161 nominenti. Oleme väga uhked, et ka meie kandidaati tunnustati ning soovime Yuliale siiralt jõudu ja kannatlikkust raskes töös!

30.03.2022 dementsuse sündroomiga inimeste lähedaste tugigrupi kohtumine

22 märts 10:20

Külastuskeeld hooldekodus jätkub vähemalt kuni 21.03.2022

14 märts 10:10

Seoses COVID-19 haiguse levikuga Narvas, pikendab Narva Sotsiaaltöökeskus hooldekodu klientide külastuskeeldu kuni 21.03.2022.

Klientidele on võimalik edastada pakke. Pakid tuleb jätta Hooldekodu adinistraatorile, kust need saadetakse kliendile edasi. Palume kliendi nimi märkida pakile korrektselt. 

Samuti on alates 23.02.2022 hooldekodu klientide liikumine väljaspool Hooldekodu territooriumi piiratud. 

Täname mõistva suhtumise eest!

Info külastuste loa kohta avaldatakse täiendavalt.

Dementsuse sündroom: uus kogemus Narva Sotsiaaltöökeskuse jaoks

3 märts 14:30

Dementsuse sündroom on haigus, mis ei ole ravitav ja selle kulgu ei saa ka eriti pikaks ajaks peatada. Paljud dementsuse sündroomiga inimeste eest hoolitsevad lähedased satuvad olukorda, kus nad ei ole võimelised osutama oma lähedasele vajalikku abi ja hoolitsust ning on sunnitud paigutama nad hoolekandeasutusse. Narva Sotsiaaltöökeskuse hooldekodu töötab juba kümme aastat dementsuse sündroomiga inimestega. Hooldekodus on neile tagatud vastav hooldus ja turvaline keskkond. Samuti tegeletakse keskuses dementsetega, et püüda säilitada nende võimekused.

Narva Sotsiaaltöökeskuse juhataja Tatjana Stolfat´i sõnul tuleb ära kasutada igat võimalust, mis pakuks dementsele huvi ja ajendaks millegagi tegelema. Meie huviala spetsialist tegeleb pidevalt dementsetega ning pakub neile erinevaid tegevusi - lihtsamad lauamängud peenmotoorika ja mälu arendamiseks ja taktiilse tundlikkuse arendamiseks mõeldud tegevused. Tervel inimesel on raske mõista, et dementse jaoks on erksal krõbiseval padjal luku kinni ja lahti tõmbamine suur saavutus, mis nõuab suurt jõupingutust keskendumiseks. Dementsetega töötamine nõuab suurt kannatust ja aega. Sellepärast oleme alati väga õnnelikud, kui keegi pakub meile abi ja toetust. Jaanuari alguses pöördus meie poole eriline kunstnik Leah Schulze ning pakkus meile enda abi töös dementsetega.

Loe edasi

Leah on Saksamaalt pärit Narva kunstiresidentuuri külaliskunstnik. Demetsus ei halastanud ka Leah vanaemale ning seetõttu teab ta täpselt, et dementsus on väga raske haigus nii haige enda kui ka tema lähedaste jaoks. Isiklik kogemus ajendas Leah´d tutvuma dementsusega lähemalt ning rakendama oma loomingulisust abivõimaluste leiutamisel. Leah kogemust on aidanud tal mõista kui raske on kontakti hoida dementsega ning sellepärast keskendus ta dementsega suhtlemise võimaluste leidmisele. Leah tegeleb mänguasjade leiutamisega, mis pakuvad innovaatilisi võimalusi suhtlemiseks dementsega. Leah mänguasjad põhinevad just taktiilse tundlikkuse arendamise põhimõttel. Need mänguasjad on loodud selleks, et läbi puutetundlikkuse äratada mälestusi, tuletada meelde oskused ehk siis sundida aju natukegi tööd tegema. Kognitiivsel stimulatsioonil on dementsuse sündroomiga inimeste teraapias oluline roll, sellise teraapia käigus leiavad aset olulised hetked nii dementsete kui ka personali jaoks. Väga oluline on näha, et sinu tööl on tulemused.

Leah on imeline inimene, kes ei ole ükskõikne dementsete suhtes. Ta käib hoolekodus kolm korda nädalas ja koos meie huviala spetsialistiga tegeleb kahe tunni vältel dementsetega. Ta püüab igati kutsuda esile dementsetes positiivseid tundeid ja naeratust. Vaatamata sellele, et Leah kõneleb meie klientide jaoks arusaadamatut keelt, on tal õnnestunud saavutada nendega kontakt ja tema suur soov aidata ja tuua dementsete ellu rõõmu on andnud tulemusi.

Grupis on keskmiselt kuni viis klienti, kuna ainult väikses grupis on võimalik osutada kõigile võrdselt tähelepanu ja läheneda tegevustele arvestades igaühe individuaalseid vajadusi ja haiguse erisusi – mõni väsib ruttu, mõni on aga rohkem aktiivne, mõni ei soovigi midagi teha, vaid tahab lihtsalt viibida teiste seltsis ja see on ka hea. Ühe grupiga kestavad tegevused ligikaudu pooltundi.

Koroonaviiruse ägeda leviku ajal olime sunnitud rakendama külastuskeeldu või piirama külastajate arvu, samuti ka piirama klientide vahelisi kontakt ja asutuses korraldatavad üritused ja huviringid jäeti ära. Ühegi eaka inimese jaoks ei ole sellised piirangud kerge katsumus ja dementse jaoks on need eriti ohtlikud, kuna aktiivsuse ja suhtlemise taseme langus võib viia haiguse edasise arengu ja inimese psüühiliste funktsioonide täieliku kokkuvarisemiseni. Loomulikult on meil väga hea meel, et nüüd on meil võimalus mitte ainult naasta oma varasemate tegemiste juurde, vaid ka tänu Leah´le ka midagi uut lisada. Kui Leah esimest korda meie juurde tuli, oli ta väga üllatunud, kuna ei osanud oodata, et meil nii palju dementsusega inimestega töötamiseks mõeldud arendavaid mänguasju on. Suur osa neist on meie huviala spetsialisti tehtud. 

Loodame väga, et tänu meie huvitavale koostööle loomingulise inimesega, kellel on värske vaade tuttavatele asjadele, suudame oma klientidele palju rohkem rõõmu pakkuda, aidata säilitada nende oskusi ja võimeid ning leida ka praktilise töö käigus uusi meetodeid ja viise dementsussündroomiga inimeste toetamiseks.

 

Narva Sotsiaaltöökeskuse juhataja

23.02.2022 hakkab hooldekodus kehtima külastuskeeld

23 veebruar 08:28

Seoses COVID-19 haigusesse nakatunute arvu pideva kasvuga Narvas, kehtestab Narva Sotsiaaltöökeskus alates 23.02.2022 kuni 13.03.2022 hooldekodu klientide külastuskeelu.

Klientidele on võimalik edastada pakke. Pakid tuleb jätta Hooldekodu adinistraatorile, kust need saadetakse kliendile edasi. Palume kliendi nimi märkida pakile korrektselt. 

Samuti on alates 23.02.2022 hooldekodu klientide liikumine väljaspool Hooldekodu territooriumi piiratud. 

Täname mõistva suhtumise eest!

Info külastuste loa kohta avaldatakse täiendavalt.

Virtuaalne tugigrupp "Elu pärast insulti"

18 veebruar 10:21
IVKH insuldi arendusprojekti raames on loodud eesti- ja venekeelne virtuaalne tugigrupp "Elu pärast insulti" 
Gruppide eesmärgiks on pakkuda kogukonna põhimõttel kogemuste ja inspiratsiooni jagamisel tuge insulti põdenud inimesele ja/või tema lähedastele. Virtuaalsete tugigruppidega on oodatud liituma kõik huvilised, keda on insult lähedalt või kaudselt puudutanud või keda üldiselt huvitab tervislik eluviis.
Insuldi projektijuht Evelin Kruusalu: "Insuldiprojekti algstaadiumis kavandasime füüsilise kontakti vormis tugigrupi loomist, ent siis ei teadnud me ette näha saabuvat epidemioloogilist olukorda, mis takistas inimeste kokkusaamisi ning kokkupuuteid drastiliselt. Sellegipoolest nägime, et insuldipatsientidel ja nende lähedastel on vajadus vahetada kogemusi ning jagada mõtteid haigusest taastumise või selle raviteekonna osas. Seetõttu oleme veendunud, et virtuaalne tugigrupp saab olema hea algus, millest viirusliku olukorra taandumisel saavad välja kasvada ka reaalsed grupiliikmete kohtumised."
Ida-Viru keskhaigla neuroloogia vanemarst dr Katrin Põld: "Tervishoiutöötajad ei saa toetada insulti põdenud inimesi ega nende lähedasi insuldijärgse elu kõigis aspektides. Igapäevaeluga toimetuleku nippe ja mõtteid on kõige mõttekam jagada just sarnase kogemusega inimeste tugigrupis. Tugigrupi eesmärgiks on ka turvaliselt välja elada oma emotsioone, küsida nõu, jagada inspiratsiooni ja edusamme."
Virtuaalsed insulditeemalised tugigrupid "Elu pärast insulti" koondavad kogukonda, kellel on üksteisele jagada kogemusi, inspiratsiooni, mittemeditsiinilist nõu ja olla üksteisele toeks.
Ida-Viru keskhaiga insuldi arendusprojekt kestab kuni 31.12.2022, projekti rahastab Eesti Haigekassa.

16.02.2022 dementsuse sündroomiga inimeste lähedaste tugigrupi kohtumine

10 veebruar 16:39

Narva Sotsiaaltöökeskus kutsub kõiki dementsuse sündroomiga inimeste lähedasi tugigrupi kohtumisele. Tugigrupi kohtumine toimub 16.02.2022 algusega kell 17.30 hooldekodu konverentsisaalis aadressil Rahu põik 10, Narva.

Viimasel ajal räägitakse palju dementsusest. Dementsus areneb samm-sammult nii, et vahest ei suuda inimene ise ega ka tema lähedased eristada haiguse sümptomeid east tingitud intellektuaalsete võimete alanemisest. Dementsus sündroomiga inimeste lähedased satuvad keerulisse olukorda kui hakkavad märkama lähedase imelikku käitumist.

Pärast diagnoosi kinnitust on lähedastel väga keeruline harjuda mõttega, et nii nagu oli varem, ei saa enam kunagi olema. Tähtis on mõista, et dementsus ei ole ravitav ja haige seisundi halvenemist ei ole võimalik peatada pikemaks ajaks. Selles olukorras on tähtis, et lähedased saaksid piisavalt informatsiooni dementsuse kohta – soovitusi selle kohta, kuidas käituda igas haiguse staadiumis, hinnata õigesti oma võimalusi ja mitte heita meelt.

Just selleks, et dementsuse sündroomiga inimeste lähedased ei põleks läbi neid rusuva eeskätt psühholoogilise koorma all, olidki korraldatud tugigrupid üle kogu Eesti. Narva linnas toimuvad tugigrupid Narva Sotsiaaltöökeskuses. Tugigruppi juhib keskuse juhataja Tatjana Stolfat, kellel on vastavad teadmised ja lai dementsete ja nende lähedastega suhtlemise kogemust. Narva Sotsiaaltöökeskuse hooldekodu töötab dementsuse sündroomiga klientidega alates selle avamisest 2012. aastal.

Ärge jääge üksi oma muredega, tulge osalema tugigrupi kohtumisel! Kohtumisel saate esitada teid huvitavad küsimused oma ala spetsialistidele ning suhelda inimestega, kellel on sarnased mured ja kogemused. Koos on võimalik leida lahendused.

Täname kõiki armsate jõulukaartide eest

15 detsember 2021

Saabumas on jõuluaeg ning Narva Sotsiaaltöökeskuse Hooldekodu tänab siiralt kõiki jõulukaartide eest. Soovime tänada Ene Antikut, Maarja Raamatut, Tallinna Kannikese Lasteaia lapsi ja töötajaid, Anija Valla Lepatriinu lasteaia Trikitriinude rühma lapsi ja töötajaid ning Toila valla Spordi- ja Kultuurikeskust. 

Soovime teile rahulikke jõule ja meeleolukat aastavahetust!

Hooldekodu

E-R:
8:00 - 17:00
Yulia Khoreva
Juhataja asetäitja
E-R: 8:00 - 17:00
Olga Škalikova
Referent
E-R: 8:00 - 17:00
Tatjana Fomitšjova
Personalispetsialist
E-R: 8:00 -17:00
Kristi Mürk
Projekti "Koduteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamine Narva linnas" projektijuht
E-R: 8:00 - 17:00