Koduteenused peavad vastama klientide vajadustele

7 april 14:51

Narva linna elanikkonna vananemine on suureks väljakutseks Narva linna sotsiaalhoolekande süsteemile.

Narva Sotsiaaltöökeskuse juhataja Tatjana Stolfat´i sõnul elas aasta alguse seisuga Narva linnas 13 843 inimest vanuses 65+, mis moodustab kogu elanike arvust 25%. Vaadates statistilisi näitajaid on arusaadav, et on kasvamas inimeste arv, kes ilma kõrvalabita kodus enam hakkama ei saa. Siinkohal on heaks lahendus koduteenused. Koduteenuste osutamisega on võimalik tagada inimese iseseisvat ja turvalist toimetulekut kodustes tingimustes.

Sotsiaalteenuse taotluseid laekub Narva linna Sotsiaalabiametisse igapäevaselt. Taotlejate seas on ka üksikuid inimesi, kellele on seni abi osutanud heasüdamlikud naabrid või lahked tuttavad. Kuna eaka abivajadus ei muutu ajas väiksemaks vaid hoopis kasvab, siis tuleb kätte aeg, kus ei lähedased ega ka lahked tuttavad enam ei suuda katta kõiki eaka vajadusi. Sellest hetkest, kus abivajadus hakkab elukvaliteeti negatiivselt mõjutama, on õige aeg pöörduda abi järele. Abi järele pöördumine ei ole häbiasi ja abi küsimine on täiesti normaalne! Kohustused, mille on endale võtnud lähedased eaka abistamiseks, võivad ajaga muutuda koormaks, mis hakkab käima üle jõu ning hakkab mõjutama ka nende elukvaliteeti. Selleks, et abistajatest ei saaks abivajajad ongi õige pöörduda professionaalse abi järele. Koduteenuste osutamisega on võimalik vähendada omastehooldajate hoolduskoormust. Hoolduskoormuse vähendamine on väga tähtis, kuna see mõjutab omastehooldajate tööturul osalemist ja ka nende endi elukvaliteeti.

 Loe edasi siit.

Koduteenuste osutamine Narva linnas

31 märts 10:14

24.03.2021 kõlas Raadio 4 eetris saade "Подробности из Нарвы", kus räägiti koduteenudtse osutamisest Narva linnas. Saatejuhi Galina Shustrova küsimustele vastasid Narva Linnavolikogu esimees ja Narva Sotsiaaltöökeskuse juhataja Tatjana Stolfat, Narva linna Sotsiaalabiameti direktor Jelena Vassiljeva, Narva Sotsiaaltöökeskuse koduhoolde spetsialist Zinaida Kulp ja sotsiaalhooldaja Lia Puusta.

Raadiosaadet saab järgi kuulata siit

Vaimse Tervise nõustamise projekt jätkub

19 jaanuar 10:24

Peaasi.ee pakub tuge igapäevaeluliste muredega toimetulekul. Registreeruda nõustamisele võivad kõik soovijad, kes on 27-aastane või vanem ning soovivad oma muresid jagada ja nõu pidada! 26-aastastel ja noorematel on võimalus valida Peaasi.ee noortekeskuse teenuse.
Nõustamine on tasuta. Abi võivad küsida kõik, kellel on elus tekkinud pingeid ja raskuseid ning tunnevad vajadust sellest kellegagi rääkida. Nõustajad kuulavad ning vajadusel annavad nõu.

Teiega vestlevad vabatahtlikud nõustajad videosilla vahendusel. Üks nõustamine kestab kuni 60 minutit ning nõustajaga saab rääkida kuni 5 korda. Teid juhendatakse tehnilistes üksikasjades, et interneti kaudu kohtumine ladusalt õnnestuks.

Tuleb arvestada, et tegu ei ole psühhoteraapia ega psühhiaatrilise abiga ning teenus ei asenda arstiabi. Küll aga saab vabatahtliku nõustajaga arutada, kuidas end paremini aidata ning kuhu professionaalse abi saamiseks pöörduda. Vabatahtlikuteks nõustajateks on erinevate abistavate elukutsete esindajad, kellel on varasem kogemus inimeste nõustamisega ning kes on läbinud vaimse tervise esmaabi ja kriisiabi lühikoolitused.

Nõustamisele saate registreeruda broneerimissüsteemi lingi kauduhttps://registratuur.peaasi.ee/kriisi

Lisaks leiate infot ka Facebooki leheküljel: https://www.facebook.com/VaimseTerviseNoustamine

Abitaja teenus

12 jaanuar 14:13

Abitaja on 1. juulist käivitunud telefonipõhine nõustamis- ja suhtlemisteenus eakatele ja erivajadustega inimestele. Abitaja viib kokku abivajajad ja vabatahtlikud abistajad, et pakkuda ennast üksi tundvatele inimestele võimalust suhelda ja olla seeläbi paremini kaasatud ühiskonda. Abitaja kutsub teenusega liituma ennast üksikuna tundvaid, ära kuulamist või nõu vajavaid või telefonisõpra soovivaid inimesi. 

Abitaja pakub läbi telefonisuhtluse ning regulaarsete sõbrakõnede:

Loe edasi
 • telefonipõhist nõustamis- ja suhtlemisteenust;
 • uusi ja usaldusväärseid sõprussuhteid;
 • leevendust üksildusele.

Abitaja lubab:

 • vestluspartner on hoolikalt valitud, usaldusväärne ja hea suhtlusoskusega.
 • teie vestlused on konfidentsiaalsed.
 • kõned on tasuta.

Huvi korral on vaja täita registreerimisankeet ning Abitaja võtab Teiega peagi ühendust: https://www.abitaja.ee/abivajaja

Lisaküsimuste korral kirjutaga info@abitaja.ee või helistage telefonil 6500 650.

Projekti taustast:

Abitaja teenus käivitub Euroopa Liidu Sotsiaalfondi (ESF) projekti "Erivajadustega inimestele telefonipõhise nõustamis- ja suhtlemisteenuse väljaarendamine”, projekti number 2014-2020.2.02.19-0274 raames. Projektiga käivitatakse hooldatavatele nende üksilduse ja sotsiaalse eraldatuse leevendamiseks telefonipõhine info-, nõustamis- ja suhtluskanal, mis vähendab hooldajate hoolduskoormus ja suurendab nende tööturul osalemise võimalusi. Projekti viivad ellu Eesti Puuetega Inimeste Koda, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Hiiumaa vald ja Surts Koolitus OÜ

03.12.2020 hakkab kehtima külastuskeeld

3 detsember 2020

Seoses COVID-nakkusfooni pideva tõusuga Narvas ja Ida-Virumaal, kehtestab Narva Sotsiaaltöökeskus alates 03.12.2020 keskuse klientide külastuskeelu. Klientidele mõeldud pakid tuleb jätta Hooldekodu adinistraatorile, kust need saadetakse kliendile edasi, palume pakile korrektselt märkida kliendi nimi. 

Palume alates 03.12.2020 vältida klientide külastamist järgmistel teenustel:

 • ööpäevaringse ja intervallhooldus teenuste kliente Hooldekodus aadressil Rahu põik 10, Narva;
 • turvakoduteenuse täisealistele isikutele ja kogukonnas elamise teenuse kliente Sotsiaalmajas aadressil M. Maslovi 3, Narva;
 • turvakoduteenuse lastele kliente Turvakodus aadressil M. Maslovi 3a, Narva;
 • asendushooldusteenuse kliente peremajades aadressil Juhhanovi 7, 9, 11, Narva.

Alates 03.12.2020 on Hooldekodu klientide liikumine väljaspool Hooldekodu territooriumi piiratud. 

Täname mõistva suhtumise eest!

 Info külastuste loa kohta avaldatakse täiendavalt.

Tasuta infoliin seenioritele

25 november 2020

Käimas on Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) venekeelne küberturvalisuse teavituskampaania „Ole IT-vaatlik!“ https://itvaatlik.ee/eraisik/. Sellega seoses on aasta lõpuni avatud tasuta infoliin, kus Telia vabatahtlikud annavad nõu levinumate internetiturvalisuse probleemide korral. Infoliinile numbril 683 0962 saab novembris ja detsembris helistada kolmapäeviti kell 13.00-15.00. Rohkem infot ja abimaterjalid: https://itvaatlik.ee/eraisik/.

Kampaania kohta saab rohkem lugeda:  https://www.ria.ee/et/uudised/eakad-saavad-aasta-lopuni-kuberturvalisuse-nou-infoliinilt.html 

Teavitustegevusi rahastatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ (Euroopa Regionaalarengu Fond).

 

Klientide külastamise reeglid alates 19.11.2020

18 november 2020
 • Hooldekodu klientide külastamine toimub eelneval registreerimisel telefoni või e-kirja teel. Kontaktisik on hooldekodu sotsiaaltöötaja Jelena Kuzmina tel 357 7503, jelena.kuzmina@narva.ee.
 • Klientide külastused toimuvad teisipäeviti ja neljapäeviti ajavahemikul 15.00-19.00. Külastuse maksimaalne kestus on 1 tund.
 • Hooldekodu tagab külastajatele käte desinfitseerimise võimaluse ning külastajal kaitsemaski puudumise korral tagab ka kaitsemaski kasutamise võimaluse.
 • Hooldekodu kliendid ja külastajad on kohustatud järgima katehügieeni reegleid. Käte desinfitseerimisvahend paikneb Hooldekodu valvelaua juures ning ka igas sektoris.
 • Enne Hooldekodu kliendi külastust peab külastaja täitma tervisedeklaratsiooni, mille annab täidetult ära administraatorile. Tervisedeklaratsiooni leiate printimiseks siin.
 • Külalise Hooldekodu osakonda saabumisel mõõdab administraator tema kehatemperatuuri ning kontrollib, et külastaja oleks käed desinfitseerinud ning kasutab maski.
 • Hooldekodul on õigus keelata kliendi külastus juhul, kui külastajal ilmnevad haigussümptomid või tervisedeklaratsioonis esitatud andmete põhjal võib järeldada, et külastaja võib olla nakatunud koroonaviirusesse.
 • Külastajad peavad maski kandma kogu külastusaja vältel. Mask tuleb ette panna Hooldekodu valvelaua juures ning ära võtta alles Hooldekodust lahkumisel. Kasutatud maskide utiliseerimiseks ettenähtud sulguv prügikast asub sissepääsu juures.

Uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks alates 03.11.2020

3 november 2020

Seoses COVID-19 haigusse nakatunute arvu suurenemisega Narvas kehtib Narva Sotsiaaltöökeskuse hooldekodus kuni 15.11.2020 külastuskeeld.
Külastuskeeldu kehtestamine on vajalik hooldekodu klientide ja personali tervise kaitse tagamiseks.
Hooldekodu klientidel on keelatud lahkuda hooldekodu territooriumilt.
Klientidele on võimalik pakke üle anda. Pakkide vastuvõtmise eest vastutavad administraatorid. Administraator toimetab paki kätte kliendile ainult pärast desinfitseerimist.
Kõik hooldekodu töötajad on kohustatud kandma kaitsemaske.
Hooldekodu kliendid ja töötajad on kohustatud järgima käte- ja hingamisteede hügieeni reegleid.

Uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks alates 19.10.2020

19 oktoober 2020

Seoses COVID-19 haigusse nakatunute arvu suurenemisega Ida-Virumaal kehtib Narva Sotsiaaltöökeskuse hooldekodus kuni 02.11.2020 külastuskeeld.
Külastuskeeldu kehtestamine on vajalik hooldekodu klientide ja personali tervise kaitse tagamiseks.
Hooldekodu klientidel on keelatud lahkuda hooldekodu territooriumilt.
Klientidele on võimalik pakke üle anda. Pakkide vastuvõtmise eest vastutavad administraatorid. Administraator toimetab paki kätte kliendile ainult pärast desinfitseerimist.
Kõik hooldekodu töötajad on kohustatud kandma kaitsemaske.
Hooldekodu kliendid ja töötajad on kohustatud järgima käte- ja hingamisteede hügieeni reegleid.

Dementsusega inimeste lähedaste tugigrupi kohtumine 21.10.2020

15 oktoober 2020

Olete oodatud Narva dementsusega inimeste omastehooldajatele mõeldud tugigruppi, mis toimub 21. oktoobril kell 17.00 Narva Sotsiaaltöökeskuse konverentsisaalis aadressil Rahu põik 10. 

Küsimustele vastab kohtunik Tamara Šabarova.

Palume kaasa võtta kaitsemask.

Uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks alates 09.10.2020

9 oktoober 2020

Seoses COVID-19 haigusse nakatunute arvu suurenemisega Ida-Virumaal kehtib Narva Sotsiaaltöökeskuse hooldekodus kuni 18.10.2020 külastuskeeld.
Külastuskeeldu kehtestamine on vajalik hooldekodu klientide ja personali tervise kaitse tagamiseks.
Hooldekodu klientidel on keelatud lahkuda hooldekodu territooriumilt.
Klientidele on võimalik pakke üle anda. Pakkide vastuvõtmise eest vastutavad administraatorid. Administraator toimetab paki kätte kliendile ainult pärast desinfitseerimist.
Kõik hooldekodu töötajad on kohustatud kandma kaitsemaske.
Hooldekodu kliendid ja töötajad on kohustatud järgima käte- ja hingamisteede hügieeni reegleid.

Uued meetmed koroonaviiruse leviku tõkestamiseks alates 25.09.2020

25 september 2020

Seoses COVID-19 haigusse nakatunute arvu suurenemisega Ida-Virumaal kehtib Narva Sotsiaaltöökeskuse hooldekodus ajavahemikul 25.09.2020-11.10.2020 külastuskeeld.
Külastuskeeldu kehtestamine on vajalik hooldekodu klientide ja personali tervise kaitse tagamiseks.
Hooldekodu klientidel on keelatud lahkuda hooldekodu territooriumilt.
Klientidele on võimalik pakke üle anda. Pakkide vastuvõtmise eest vastutavad administraatorid. Administraator toimetab paki kätte kliendile ainult pärast desinfitseerimist.
Kõik hooldekodu töötajad on kohustatud kandma kaitsemaske.
Hooldekodu kliendid ja töötajad on kohustatud järgima käte- ja hingamisteede hügieeni reegleid.

Alates 14.09.2020 kaitsemaskide kandmine on kohustuslik

17 september 2020

Eesti Vabariigi otsusel alates 14.09.2020 kaitsemaskide kandmine on kohustuslik kõikidele hooldekodu ja kogukonnas elamise teenuse töötajatele ja külastajatele.

Narva Sotsiaaltöökeskuse panus COVID-19 leviku tõkestamisessse

16 september 2020

Sotsiaalministeerium korraldab iga aasta augustis traditsioonilise sotsiaalministri vastuvõtu, et tunnustada silmapaistvaid vanemaealisi. Sellel aastal pidas Sotsiaalministeerium oluliseks väärtustada inimesi, kes on panustanud COVID-19 kriisiga toimetulekusse, sõltumata sellest, kas nad tegid seda ametialaselt või vabatahtlikkuse alusel. Sotsiaalministeerium tänas neid, kes oma kogukonnas on silma paistnud just eelnimetatud panusega, abistanud ning inspireerinud ka teisi kogukonnaliikmeid.

Loe edasi

Meie kollektiiv otsustas, et tunnustust väärib meie meditsiiniala spetsialist Tatjana Vassiljeva, korraldab kogu hoolduspersonali tööd Narva Sotsiaaltöökeskus Hooldekodu osakonnas ning tegeleb ka laste turvakodus olevate laste tervisega. Eesmärgil kaitsta Hooldekodu asukate, laste turvakodu ja kogukonnas elamise teenuse elanike tervist ja heaolu korraldas Tatjana kogu personali töö vastavalt tervise ja hügieeni nõuetele veel enne erinevate ametite juhiste saabumist. Pärast Hoolekodu personali ja klientide laustestimisel ilmnenud seitset positiivset tulemust organiseeris ta väga kiiresti kogu Hooldekodu töö vastavalt nõuetele ja vajadustele. Tänu tema tegevusele ei ilmnenud ühelgi 132-st Hooldekodu ja muudel teenustel viibivatest kliendist haigusnähte ning õnnestus ennetada ka nakatumisi.

Tatjana Vassiljeva oli toeks mitte ainult oma alluvatele hooldustöötajatele, vaid ka kogu Hooldekodu personalile ja nõustas ka kõikide muude osakondade töötajaid (sh sotsiaalmaja ja turvakodu osakond). Ta suutis rahustada hirmul olevaid töötajaid ja tagada kõigile kindlustunde.

Külastuspiirang ja massimeedia kanalitest leviv informatsioon koroonaviiruse leviku kohta tekitas ka klientides muret, kuid Tatjana viis läbi väga professionaalse töö ning klientide jaoks möödus eriolukord kergelt.

Ta on alati eeskujuks teistele töötajatele. Kui tema tegeleb mingi asjaga, siis süveneb ta sellesse ja suudab anda ammendavaid vastuseid ja juhiseid tegutsemiseks.

Tatjana Vassiljeva on just see inimene, kelle tegevusega sai tagatud nii Hooldekodu asukate, kui ka kogu personali ja teiste klientide tervise ohutus ja COVID-19 kriisi ületamine.

Palju õnne, Tatjana!

Tatjana Stolfat 2019. aasta hoolekandeasutuse juht

16 september 2020

Igal aastal tunnustab ESTA (Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon) rahvusvahelisel sotsiaaltöötajate päeval parimaid sotsiaalala töötajaid. Sellel aastal esitati 80 kandidaati, kelle hulgast tänati parimaid 13 kategoorias. Tunnustamisel võtsid sõna president Kersti Kaljulaid, sotsiaalminister Tanel Kiik ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. 

Narva Sotsiaaltöökeskus esitas aasta hoolekandeasutuse juhi nominendiks keskuse juhataja Tatjana Stolfat, kes nimetati ka 2019. laureaadiks. Kollektiivi otsustas esitada juhataja aasta hoolekandeasutuse juhiks, kuna tänu Tatjana algatusvõimele, arenemise soovile ja soovile osutada kvaliteetseid sotsiaalteenuseid kõigile abivajajatele on Narva Sotsiaaltöökeskus viimase 5 aasta jooksul väga kiiresti ja palju arenenud. 

Loe edasi

Viie aasta jooksul on kasvanud asutuse osutatavate teenuste arv viielt 24-le. Juhataja on orienteeritud kvaliteetsele sotsiaalteenuste osutamisele ning on kujundanud kogu asutuses sellise poliitika. Tatjana Stolfat´i suurimaks saavutuseks on 155 töötaja ja üle 2000 kliendiga asutuse, mis paikneb erinevates linnaosades asuvates seitsmes hoones, kiire areng asutuseks, mis on hinnatud vastavaks Euroopa kvaliteedinõuetele ja tõestab seda pidevalt. Tatjana on kogu keskuse süda ja mootor. Keskus lähtub oma töös kliendikesksusest ja kliendi huvidest. Narva Sotsiaaltöökeskus annab suure panuse Narva linna eakate elanike tervise edendamisesse.

Narva linnapea Aleksei Jevgrafov tunnustas Tatjanat Narva Sotsiaaltöökeskuse juhatajana eriolukorra ajal tehtud töö eest. Linnapea tänas keskuse töötajate kõikehõlmavaid jõupingutusi ja panust elanikkonna abistamisse eriolukorra ajal. Keskuse töötajad töötasid ennastsalgavalt ööpäevaringselt, osutades koduteenuseid, toimetades sooja toitu abivajajatele, osutades ööpäevaringset hooldusteenust hooldekodus, hoides asendushooldusteenusel ja laste turvakoduteenusel viibivate laste tervist.

Palju õnne, Tatjana!

Õnnitleme ka kõiki laureaate ja suur tänu kõikidele nominentidele Teie suurepärase töö eest!

Hooldekodu

E-R:
8:00 - 17:00
Yulia Khoreva
Juhataja asetäitja
E-R: 8:00 - 17:00
Kristi Mürk
Arendusjuht
E-R: 8:00 - 17:00
Jevgenia Aleksejeva
Personalispetsialist
E-R: 8:00 - 17:00
Elena Erro
Referent
E-R: 8:00 - 17:00